Вести
VR

Автоматска опрема за правење четки: разликата помеѓу четкичките за заби без метал и пресадените четки за заби без бакар

2023/09/16

1. Карактеристики на „Здрава четка за заби без бакар“


Користејќи ја оваа технологија за производство на глави за четки за заби, нема потреба да се користат метални листови за фиксирање на влакната. Наместо тоа, се користи машина за пресадување коса со основни вештини за уредно распоредување на влакната. Влакната потоа се вшмукуваат во дупките преку вакуумска екстракција и високотемпературниот сол се користи за фиксирање на корените на влакната на главата. Во парчето, делот за глава со фиксирани влакна е ултразвучно заварен на рачката на главата на четката.


Четките за заби без бакар го избегнуваат проблемот со оксидацијата на металот и металот, правејќи ја устата поздрава и посигурна.


Опрема за правење четки со голема брзина


2. Карактеристики на „традиционалните метални четки за заби“


Традиционалните четки за заби користат метална технологија за трансплантација на коса, користејќи метални листови за фиксирање на влакната. Во моментов, околу 95% од четките за заби на домашниот пазар содржат метални листови (вклучувајќи бакарни листови, алуминиумски лимови, железни лимови итн.). Без разлика дали се рачни или електрични, сите тие користат метална технологија за трансплантација на коса. (Секоја четка за заби користи околу 20 парчиња), бидејќи металното парче во овој процес треба да има стабилна потпора за фиксирање на влакната. Внимателно набљудувајте ја главата на четката за заби што ја користите секој ден. Во коренот на секоја група влакна има две парчиња. Овие две мали процепи се користат за фиксирање на металниот лим кога се внесува со голема брзина.


Откако ќе се користи одредено време, кога главата на четката за заби која содржи метални парчиња ќе навлезе во вода и други супстанции, некои метални парчиња може да 'рѓосуваат преку оксидација и корозија, што може да биде штетно за здравјето.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
Afrikaans
አማርኛ
العربية
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Deutsch
Ελληνικά
English
Esperanto
Español
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
français
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
italiano
עִברִית
日本語
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
한국어
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Português
Română
русский
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
简体中文
繁體中文
Zulu
Тековен јазик:Македонски