Вести
VR

Ефикасност на работа на опремата за правење четки со голема брзина

2023/09/16

Со развојот на автоматизацијата на машините за четки за заби во мојата земја, многу компании кои произведуваат четки ќе купат поефикасни машини за автоматско пресадување коса. Брзината на трансплантација на коса на некои машини за пакување со четкички за заби опрема за трансплантација на коса може да достигне 5-8 дупки во секунда. Овој тип на опрема за трансплантација на коса има брза брзина на отстранување на влакна. Затоа, барањата за филаменти на четки се релативно високи. Ако квалитетот не е добар, лесно ќе предизвика проблеми како заглавување на машината. Дали знаете како да изберете филамент на четка за машина за пресадување коса со висока ефикасност?


      

      

Ефикасноста на опремата за пресадување коса со голема брзина зависи од брзината на отстранување на влакна


Ефикасноста на машината за пресадување коса за време на процесот на трансплантација на коса зависи од брзината на екстракција на косата. Главните проблеми на многу четки со слаб квалитет се: нерамномерен дијаметар, свиткани и скршени влакна и лепење на влакната. Ако влакната се залепат, лесно ќе предизвика Ако се отстрани премногу влакна наеднаш, бројот на корените на косата ќе се зголеми, што ќе резултира со заглавување, минирање и други појави. Во тешки случаи, машината за пресадување коса ќе се оштети и ќе влијае на ефикасноста на пресадување коса. Затоа, при купување на филаменти за четки, треба да внимаваме на точноста на контролата на температурата, така што производството Дијаметарот на филаментите на четките што излегуваат да биде рамномерен, со што ефективно се зголемува ефикасноста на пресадување коса за 20%. На машината за шмирглање со четки за заби, исто така, и треба мазност на производот, униформност на дијаметарот, дали има свиткани влакна и скршени жици, а исто така можете да најдете производител на машини за пресадување коса за да добиете примероци за производство на машината, за да можете да бидете сигурно!


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
Afrikaans
አማርኛ
العربية
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Deutsch
Ελληνικά
English
Esperanto
Español
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
français
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
italiano
עִברִית
日本語
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
한국어
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Português
Română
русский
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
简体中文
繁體中文
Zulu
Тековен јазик:Македонски