Lajme
VR

Pajisjet automatike të prodhimit të furçave: ndryshimi midis furçave të dhëmbëve pa metal dhe furçave të dhëmbëve të shartuar pa bakër

shtator 16, 2023

1. Veçoritë e “Furçës së Dhëmbëve të Shëndetshme Pa Bakër”


Duke përdorur këtë teknologji për prodhimin e kokave të furçës së dhëmbëve, nuk ka nevojë të përdorni fletë metalike për të rregulluar qimet. Në vend të kësaj, një makinë mbjellëse flokësh me aftësi thelbësore përdoret për të rregulluar mirë qimet. Më pas qimet thithen në vrima nëpërmjet nxjerrjes me vakum dhe solari i temperaturës së lartë përdoret për të rregulluar rrënjët e qimeve në kokë. Në copë, pjesa e kokës me qimet e fiksuara është ngjitur me ultratinguj në dorezën e kokës së furçës.


Furçat e dhëmbëve pa bakër shmangin problemin e oksidimit të metaleve dhe metaleve, duke e bërë gojën më të shëndetshme dhe më të sigurt.


Pajisje për prodhimin e furçave me shpejtësi të lartë


2. Karakteristikat e "furçave të dhëmbëve tradicionale metalike"


Furçat e dhëmbëve tradicionalë përdorin teknologjinë e transplantimit të qimeve metalike, duke përdorur fletë metalike për të rregulluar qimet. Aktualisht, rreth 95% e furçave të dhëmbëve në tregun vendas përmbajnë fletë metalike (përfshirë fletë bakri, fletë alumini, fletë hekuri etj.). Qofshin ato manuale apo elektrike, të gjithë përdorin teknologjinë e transplantimit të flokëve prej metali. (Çdo furçë dhëmbësh përdor rreth 20 copë), sepse pjesa metalike në këtë proces duhet të ketë një mbështetje të qëndrueshme për të rregulluar qimet. Vëzhgoni me kujdes kokën e furçës së dhëmbëve që përdorni çdo ditë. Ka dy pjesë në rrënjët e secilit grup qimesh. Këto dy të çara të vogla përdoren për të rregulluar fletën metalike kur futet me shpejtësi të lartë.


Pas përdorimit për një periudhë kohe, kur koka e furçës së dhëmbëve që përmban copa metalike futet në ujë dhe substanca të tjera, disa pjesë metalike mund të ndryshken nga oksidimi dhe korrozioni, gjë që mund të jetë e dëmshme për shëndetin.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
Afrikaans
አማርኛ
العربية
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Deutsch
Ελληνικά
English
Esperanto
Español
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
français
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
italiano
עִברִית
日本語
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
한국어
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Português
Română
русский
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
简体中文
繁體中文
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip