Машина за правење четки без прашина

VR
 • <p> Подигнете ги стандардите за производи<br></p>

   Подигнете ги стандардите за производи

  Интегрирани се ригорозни стандарди за квалитет на влакната и лепливост, обезбедувајќи производство на врвни четки без прашина кои ги задоволуваат напредните индустриски барања.

 • <p>Подобрете ја ефикасноста</p>

  Подобрете ја ефикасноста

  Нашите најсовремени машини ги комбинираат функциите за пренос, потстрижување и ротирање на метлата во беспрекорен процес со стапки на продуктивност до 2,5 метли во минута.

 • <p>Оптимизирајте го искористувањето на работната сила</p>

  Оптимизирајте го искористувањето на работната сила

  Искусете значително намалување на потребната работна сила од над 20 лица до високо ефикасен тим од 2-3 луѓе

 • <p>Зголемете ја продуктивноста<br></p>

  Зголемете ја продуктивноста

  Сведочете на значителен квалитативен скок во производствената ефикасност, бидејќи нашата машина испорачува извонредно производство од 1.800 парчиња во временска рамка од 12 часа

                                             Без прашина метла Параметар на машината и спецификации за технологија
Големина (L*Ш*В3630*1260*1960мм
СуровинаPP филамент, лепак, пластична рачка
Тежина на влакно210 g/pc (прилагодлив
Големина на главата на метлата540 мм
Големина на метла со рачка870мм/945м
ЕкструдерСо екструдер, за греење со ПП гранули
Тежина1500 кг
Мотор за возење  Еден серво мотор (Panasonic)  
Функција за отсекувањеЕден мотор за кастрење од 1,5 KW
СертификатМашина за патент  


Испратете ни порака.
Првото нешто што го правиме е да се сретнеме со нашите клиенти и да разговараме за нивните цели за иден проект.
За време на овој состанок, слободно пренесете ги вашите идеи и поставувајте многу прашања.
 • ЖЕШКА ЛИНИЈА
  ЖЕШКА ЛИНИЈА

  +86 13232438671

 • EMAIL
  EMAIL

  mxdx@mxbrushmachinery.com

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
Afrikaans
አማርኛ
العربية
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Deutsch
Ελληνικά
English
Esperanto
Español
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
français
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
italiano
עִברִית
日本語
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
한국어
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Português
Română
русский
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
简体中文
繁體中文
Zulu
Тековен јазик:Македонски