Вести
VR

Индустријата за четки за заби го поттикнува развојот на индустријата за машини за пресадување коса

септември 16, 2023

Во современото општество, забите станаа симбол на здравје и убавина, а побарувачката за четки исто така се зголемува. Сега, светската годишна побарувачка за четки за заби надмина 9 милијарди, со годишна стапка на раст од 10%. Нашата земја има многубројна популација, а четките за заби како потреба во современото живеење се многу барани. Иако четката за заби е мала, таа е голем и софистициран производ на огромен пазар. Како што се подобрува квалитетот на животот, се подобрува и квалитетот на четките за заби. Ефикасноста на производството и барањата за квалитет на производството на висококвалитетната опрема за здрава четка за заби машините за трансплантација на коса го промовираа развојот на машинска опрема за пресадување коса со четка за заби со голема брзина.

Во минатото, повеќето производители на опрема за четки за заби користеа истиот бренд на систем за контрола на микроконтролер и електронски систем за контрола на серво мотори, а повеќето од серво системите беа увезени од Јапонија. Потпирајќи се на неговите одлични перформанси и конкурентна ценовна предност, уделот на нашата компанија во индустријата за машини за пресадување коса со четки за заби со голема брзина се зголемува од година во година.


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
Afrikaans
አማርኛ
العربية
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Deutsch
Ελληνικά
English
Esperanto
Español
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
français
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
italiano
עִברִית
日本語
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
한국어
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Português
Română
русский
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
简体中文
繁體中文
Zulu
Тековен јазик:Македонски