Lajme
VR

Efikasiteti i funksionimit të pajisjeve me furçë me shpejtësi të lartë

2023/09/16

Me zhvillimin e automatizimit të makinerive të furçave të dhëmbëve në vendin tim, shumë kompani prodhuese të furçave do të blejnë makina automatike më efikase për mbjelljen e flokëve. Shpejtësia e transplantimit të flokëve të disa pajisjeve të paketimit të furçës së dhëmbëve për transplantin e flokëve mund të arrijë 5-8 vrima në sekondë. Kjo lloj pajisje për transplantimin e flokëve ka një shpejtësi të shpejtë të heqjes së qimeve. Prandaj, kërkesat për fijet e furçave janë relativisht të larta. Nëse cilësia nuk është e mirë, lehtë do të shkaktojë probleme të tilla si bllokimi i makinës. A e dini se si të zgjidhni një filament furçesh për mbjelljen e flokëve me efikasitet të lartë?


      

      

Efikasiteti i pajisjeve të mbjelljes së flokëve me shpejtësi të lartë varet nga shpejtësia e heqjes së qimeve


Efikasiteti i makinës së mbjelljes së flokëve gjatë procesit të mbjelljes së flokëve varet nga shpejtësia e nxjerrjes së flokëve. Problemet kryesore të shumë furçave me cilësi të dobët janë: diametri i pabarabartë, qimet e përkulura dhe të thyera dhe ngjitja e qimeve së bashku. Nëse qimet ngjiten së bashku, kjo do të shkaktojë lehtësisht Nëse hiqen shumë qime në të njëjtën kohë, numri i rrënjëve të flokëve do të rritet, duke rezultuar në bllokim, shpërthim dhe fenomene të tjera. Në raste të rënda, makina e mbjelljes së flokëve do të dëmtohet dhe do të ndikohet në efikasitetin e mbjelljes së flokëve. Prandaj, gjatë blerjes së filamenteve të furçave, duhet t'i kushtojmë vëmendje saktësisë së kontrollit të temperaturës, në mënyrë që prodhimi Diametri i filamenteve të furçave që dalin të jetë i njëtrajtshëm, duke rritur efektivisht efikasitetin e mbjelljes së flokëve me 20%. Makina lëmuese e furçës së dhëmbëve gjithashtu ka nevojë për butësinë e produktit, uniformitetin e diametrit, nëse ka qime të përthyera dhe tela të thyer, dhe gjithashtu mund të gjeni një prodhues makinerie për mbjelljen e flokëve për të marrë mostra për prodhim në makinë, në mënyrë që të mund të jeni me siguri!


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
Afrikaans
አማርኛ
العربية
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Deutsch
Ελληνικά
English
Esperanto
Español
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
français
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
italiano
עִברִית
日本語
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
한국어
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Português
Română
русский
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
简体中文
繁體中文
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip