Lajme
VR

Industria e furçave të dhëmbëve nxit zhvillimin e industrisë së makinave të mbjelljes së flokëve

shtator 16, 2023

Në shoqërinë moderne, dhëmbët janë bërë simbol i shëndetit dhe bukurisë, dhe kërkesa për furça dhëmbësh po rritet gjithashtu. Tani, kërkesa vjetore në botë për furça dhëmbësh ka kaluar 9 miliardë, me një rritje vjetore prej 10%. Vendi ynë ka një popullsi të madhe dhe furçat e dhëmbëve, si një domosdoshmëri në jetën moderne, janë shumë të kërkuara. Megjithëse furça e dhëmbëve është e vogël, ajo është një produkt i madh dhe i sofistikuar në një treg të madh. Me përmirësimin e cilësisë së jetës, përmirësohet edhe cilësia e furçave të dhëmbëve. Kërkesat për efikasitetin e prodhimit dhe cilësinë e prodhimit të makinerive të transplantimit të flokëve me pajisje të shëndetshme të furçës së dhëmbëve me cilësi të lartë kanë nxitur zhvillimin e pajisjeve të makinerive të transplantimit të flokëve me furçë dhëmbësh me shpejtësi të lartë.

Në të kaluarën, shumica e prodhuesve të pajisjeve të furçave të dhëmbëve përdornin të njëjtën markë të sistemit të kontrollit të mikrokontrolluesit dhe sistemit elektronik të kontrollit të motorit të servo, dhe shumica e sistemeve servo importoheshin nga Japonia. Duke u mbështetur në performancën e saj të shkëlqyer dhe avantazhin konkurrues të çmimeve, pjesa e kompanisë sonë në industrinë e makinerive të transplantimit të flokëve me furçë dhëmbësh me shpejtësi të lartë po rritet nga viti në vit.


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
Afrikaans
አማርኛ
العربية
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Deutsch
Ελληνικά
English
Esperanto
Español
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
français
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
italiano
עִברִית
日本語
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
한국어
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Português
Română
русский
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
简体中文
繁體中文
Zulu
Gjuha aktuale:Shqip