Мултифункционалната машина за правење четки ви помага да го зголемите приходот и да ги намалите трошоците

Мултифункционалната машина за правење четки ви помага да го зголемите приходот и да ги намалите трошоците

Секој шеф сака помалку инвестиции и да заработи повеќе пари. Сега е посебно време за светот како СОВИД-19. Треба да ги користиме нашите ограничени ресурси за да создадеме поголема вредност. Така, дизајниравме нова мултифункционална машина за четки за производство на четки. Тоа е машина за тафтување со четки 5 Axis. Можете да произведувате четка за тоалет, двојна четка за хокеј и метла за чистење куќа во една машина.

Испрати ПРАВЕЕ СЕГА
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Телефон:

+86-13380990783
Испратете го вашето барање

Мултифункционалната машина за правење четки ви помага да го зголемите приходот и да ги намалите трошоците.

Секој шеф сака помалку инвестиции и заработува повеќе пари. Сега е посебно време за светот како СОВИД-19. Треба да ги користиме нашите ограничени ресурси за да создадеме поголема вредност. Така, дизајниравме нова мултифункционална машина за четки за производство на четки. Тоа е машина за тафтување со четки 5 Axis. Можете да произведувате четка за тоалет, двојна четка за хокеј и метла за чистење куќа во една машина.

MEIXIN работи со сите вас на подобрување на семејната хигиена и борба против епидемијата. Наскоро ќе дојде подобро утре.

. Опис: Машина за правење четка 3во 1 5оски

.Предности:                                                  

1. Голема брзина и лесен за ракување.

2. Широко се користи во производителите на четки од различни индустрии.

3. Два типа на контрола: PLC со екран на допир и контролер на копчиња.

4. Може да уредува и складира стотици програми.

5. Долг век на употреба: може да работи 24 часа без престан.

6. Екстремна издржливост и високи перформанси.

7. Оригинални резервни делови: брзо време на производство и фабричка цена.

8. Една година гаранција. Онлајн видео настава и услуга.

 

Параметар:

Количина на глави

3 типа за избор (1 туфтинг, 1 дупчење 1 туфтинг, 2 дупчење 1 тафтување

Апликација

рамна, хокеј, тркалезна четка.

Филаментни материјали

ПП, ПЕТ, најлон, растителни влакна од животинска коса итн.

Дијаметар на дупка

3,5-6 мм

Должината на филаментот (надвор од дупката)

50~100мм/120~150мм

Бои на филаменти со четки

2 бои

Брзина на тафтување

4~6 дупки/сек.

Напон на струја, фреквенција

220V, 50HZ 

Моќност на главниот мотор

1,5kw до 4kw

Големина на опремата

1600*1200*2200мм (големината ќе биде различна за четка од различен тип)

Тежина

900-1250 кг

Контролен систем (PLC)

MEIXIN кинеска и англиска верзија
IF YOU HAVE MORE QUESTIONS,WRITE TO US
Just tell us your requirements, we can do more than you can imagine.
Изберете друг јазик
Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ العربية العربية Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Deutsch Deutsch Ελληνικά Ελληνικά English English Esperanto Esperanto Español Español Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi français français Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska italiano italiano עִברִית עִברִית 日本語 日本語 Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ 한국어 한국어 Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Português Português Română Română русский русский سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски

Испратете го вашето барање